Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies.
Zamknij
scroll

Veronika Burian

Typografia, 19 kwietnia 2019

Veronika Burian 🇨🇿 🇩🇪, wyśmienita projektantka wielu wspaniałych krojów pisma, studiowała wzornictwo przemysłowe w Monachium i przez kilka lat pracowała we Wiedniu i Mediolanie. Rozwijając swoją prawdziwą pasję do typografii, w 2003 roku ukończyła z wyróżnieniem kurs MA w Typeface Design w Reading w Wielkiej Brytanii. Przez kilka lat pracowała jako projektantka w DaltonMaag w Londynie, przez pewien czas w Boulder, USA, a następnie w rodzinnym mieście w Pradze, a teraz mieszka w słonecznej Katalonii, w Hiszpanii.

Jednocześnie jest projektantką krojów pisma i współzałożycielką niezależnej odlewni krojów TypeTogether wraz z José Scaglione. Publikuje nagradzane kroje i współpracuje przy tworzeniu krojów pisma dla różnych klientów. Jest również zaangażowana w działalność Alphabettes.org, prezentację pracy i badań nad liternictwem, typografią i projektowaniem tekstów przez kobiety, a także prowadzi wykłady i warsztaty na międzynarodowych konferencjach i uniwersytetach. Adobe Fonts udostępnia dla posiadaczy licencji wiele krojów wspomnianych projektantów, np. Portada, Bree, Karmina, Karmina Sans, Maiola, Soleil, Adelle, Adelle Sans. Wszystkie wymienione fonty mają znaki diakrytyczne. Na stronie można również przetestować wygląd akapitu z naszym własnym tekstem.

Adobe Fonts udostępnia dla posiadaczy licencji wiele krojów wspomnianych projektantów, np. Portada, Bree, Karmina, Karmina Sans, Maiola, Soleil, Adelle, Adelle Sans. Wszystkie wymienione fonty posiadają znaki diakrytyczne. Na stronie można również przetestować wygląd akapitu z naszym własnym tekstem.

Link do katalogu krojów pisma