Ewa Masalska
Uwielbiam morze i spacery po plaży, książki (szczególnie biograficzne), dobre filmy, muzykę, bowling oraz skład i łamanie tekstu. Każde nowe zlecenie to twórcze wyzwanie, do którego podchodzę z wielkim zaangażowaniem. Współpracuję z wydawnictwami, instytucjami naukowymi i prywatnymi klientami. Publikuję autorskie artykuły na temat składu na portalu Grafmag. Przygotowałam również kurs Adobe InDesign CC dla początkujących; w zakładce Kurs InDesign CC można przeczytać o szczegółach kursu i możliwościach zakupu. Serdecznie zapraszam do odwiedzin strony. Życzę miłego odbioru ♥
b3lineicon|b3icon-graduation||Graduation

Kurs Adobe InDesign CC dla początkujących

Zapraszam do zakupu autorskiego kursu z obsługi programu Adobe InDesign CC
i poznania tajników składu i łamania tekstu

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o kursie i zakupu

b3lineicon|b3icon-university||University

ADOBE INDESIGN CC dla początkujących

b3lineicon|b3icon-graduation||Graduation

56 wykładów

b3lineicon|b3icon-clock||Clock

7 godzin 30 minut

b3lineicon|b3icon-folder||Folder

20 materiałów szkoleniowych

b3lineicon|b3icon-tag||Tag

89 zł

3 najważniejsze cechy kursu
 1. sposoby tworzenia dokumentów 
 2. formatowanie tekstu i zarządzanie obiektami graficznymi 
 3. profesjonalne przygotowanie dokumentu do publikacji
Czego się nauczysz?
 1. jak zaprojektować wygodną do pracy przestrzeń roboczą 
 2. poznasz najlepsze formaty do składu różnych rodzajów publikacji 
 3. poznasz podstawowe narzędzia do pracy z tekstem 
 4. poznasz metody pracy z obiektami 
 5. poznasz strony wzorcowe
 6. poznasz różne rodzaje krojów pisma 
 7. poznasz szybką metodę zmiany formatu  
 8. jak radzić sobie z tabelami 
Skrócony opis

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi programu InDesign CC. Jest to najpopularniejsza aplikacja do składu iłamania tekstu stworzona przez firmę Adobe. Do kursu dołączone są pliki, które m.in. dotyczą łączenia krojów pisma, wyboru właściwego kroju do konkretnej publikacji, niezwykle potrzebny zestaw kodów GREP – czyli wyrażeń regularnych, których użycie znacznie ułatwi iprzyśpieszy pracę nad tekstem.

Dokładny opis

Kurs składa się z 7 głównych części. Pierwsza to interfejs. Omawiam w niej przestrzeń roboczą programu, do czego służy, jak ją optymalnie przystosować do pracy, jak aktualizować i wymieniać jej elementy. Kolejnym tematem są jednostki miar, jakie stosuje się w programie InDesign. A są to przede wszystkim milimetry, w jakich obecnie opisujemy format dokumentów oraz punkty typograficzne, czyli jednostki służące do pomiaru wielkości fontów i interlinii tekstu. Omawiam następnie podstawowe formaty, w jakich składa się różne rodzaje publikacji – te predefiniowane, używane w Polsce i te które są popularne np. w Niemczech. Panele to bardzo potrzebne moduły do pracy w aplikacji. Zawierają potrzebne narzędzia. Opowiem jak się je dokuje, czyli ustawia w programie, tak by wygodnie z nich korzystać. 

Druga część kursu to praca z dokumentem. Omawiam tu sposoby powoływania dokumentu. A można to zrobić na kilka sposobów, począwszy od skorzystania z głównego menu aplikacji, a skończywszy na powołaniu skrótu klawiaturowego. Kolejny temat to strony – trzon pracy z tekstem. To na stronach właśnie powstają prawidłowo zaprojektowane kolumny tekstu ograniczone idealnie dobranymi marginesami. To tu powstaje paginacja, czyli numerowanie stron dokumentu. Kolejna kwestia to możliwość wyświetlania dokumentu wróżnych konfiguracjach. Możemy np. wyświetlić ten sam dokument w dwóch oknach albo kilka dokumentów obok siebie w pozycji horyzontalnej lub wertykalnej. I na sam koniec prawdziwa perełka – wprowadzona niedawno jako uaktualnienie – możliwość zmiany układu bez żadnych kłopotów. Możemy bezstratnie i szybko zmienić format już przygotowanego dokumentu nie naruszając struktury składu. 

Trzecia część to praca z obiektami. Poznamy tu duże możliwości programu w przekształcaniu obiektów, ich kolorowaniu, stosowaniu obrysów o różnych kształtach. Przedstawiam również jak można w sposób niezwykle precyzyjny przemieszczać obiekty dzięki panelowi transformacje oraz poleceniu powielanie z przesunięciem. Ostatnim tematem w tej części jest bardzo przydatny panel łącza, który pozwala na kontrolę umieszczonych w tekście obrazów. 

Praca z tekstem to czwarta część kursu. Tekst umieszczony w ramkach tekstowych tworzących wątek można w różny sposób formatować. Poznamy, jak to zrobić dzięki stylom akapitowym, znakowym i zagnieżdżonym. Siatka linii bazowych bardzo pomoże w takim ułożeniu tekstu, by został zachowany register, czyli równe wyświetlenie wierszy na sąsiadujących stronach dokumentu, czyli tzw. stronach na rozwarciu. Przybliżę nieco rodzaje fontów, które możemy wykorzystać. Przedstawię sposób ich porządkowania i przystosowania do jak najwydajniejszej pracy. Pokażę również jak może zachowywać się tekst w różnych konfiguracjach: na ścieżce, w ramce tekstowej iwtowarzystwie obiektów graficznych, takich jak zdjęcia czy rysunki. W składzie mamy do czynienia również z tekstem, w którym zdarzają się akapity z numerami i punktorami. Pokażę jak je zgrabnie przenieść do dokumentu i ładnie sformatować.  

Piąta część kursu to między innymi nowe opcje jak interaktywność, czyli możliwość podlinkowania strony internetowej w dokumencie oraz wygenerowanie kodu QR. 

Szósta część kursu to tabele. To wdzięczny temat, bo nie wymaga wielu zabiegów, by pięknie ten element zaistniał na stronie dokumentu InDesigna. Pokażę, jak koloruje się wiersze i kolumny tabeli, jak się konwertuje tabele, jak powołuje się nagłówki i stopki tabeli. 

Siódma i ostatnia część kursu to finalne przygotowanie pliku do publikacji czy to drukowanej, czy przystosowanej do wyświetlania w sieci. 

Dziękuję za uwagę i zapraszam do obejrzenia kursu

Bezpieczny transfer danych. Polityka prywatności

Zadzwoń

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie   Polityka Prywatności    OK